ביטוח שימור ושיקום מבנים

בדיוק כמו אנשים, גם מבנים "מזדקנים" ובמידה ולא מקפידים על תחזוקה נאותה, נזקי השנים עלולים לבוא לידי ביטוי ב:פגיעה בטיח וביסודות המבנה, הצטברות חלודה ברכיבי הברזל, התנפחות של חלקי הסיד, התפוררות של הטיח ועוד..
מבנים שכאלו עלולים לסכן את הדיירים ואת הסביבה, מה שעלול לגרור הוצאת צו מבנה מסוכן.
החדשות הטובות הן שהדיירים במבנה אשר הוצא כנגדו צו כזה יכולים לפעול להסרת הצו.
מה שהם צריכים לעשות זה ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בשימור ושיקום מבנים, על מנת שתתכנן את כל הפעולות והעבודות הנדרשות לתיקון הליקויים ולשיקום המבנה.

ביטוח שימור ושיקום מבנים
חברות הביטוח לא ימהרו לבטח שימור ושיקום מבנים בגלל רמת הסיכון הגבוהה ולמעשה, הכפולה הטמונה במקרה זה:

  • סיכון לקריסת המבנה – מכיוון שהמבנה הינו במצב רעוע וכולל לא מעט ליקויים. קיים סיכון גבוה יותר שהוא יקרוס באופן חלקי או מלא ולכן, גם הסיכויים להגשת תביעת ביטוח יהיו גבהים יותר.
  • הצורך לשחזור המבנה – במידה ואירוע ביטוחי אכן יקרה, יעלה הצורך לשחזר את המבנה ולהחזירו למצבו המקורי. כך שעלויות הפיצוי אותן חברת הביטוח תתבקש לשלם תהיינה גבוהות במיוחד.

כך יוצא, שכל מי שיתור אחר חברת ביטוח לצורך ביטוח שימור ושיקום מבנים, עתיד להיתקל בחומה ובקושי גדול למצוא חברה אשר תסכים לקחת על עצמה לבטח את המבנה והעבודה.

מה לגבי פוליסת הביטוח הקיימת?
על פי נתונים יותר מ-60% מהדירות בישראל מבוטחות בביטוח מבנה. במרבית המקרים מדובר בפוליסת דירה תקנית – כאשר לכל חברת ביטוח שמורה הזכות להחרגה של סיכונים וכיסויים שונים – זאת בכפיפות לאישור של רשות שוק ההון. ביטוח המבנה כולל לרוב כיסויים מפני אירועים כמו: ברק, אשר, סופה, התפוצצות, פעולת זדון ונזקי טבע. אבל, במקרים בהם קריסת הבניין לא נובעת מאחת מהסיבות הנ"ל (כמו במקרה של קריסה במסגרת שייקום ושימור מבנים), הפוליסה הקיימת איננה מכסה לא את המבנה ולא את התכולה.
מהסיבה הזאת, במקרה של שימור ושיקום מבנים, לצערנו אי אפשר באמת לסמוך על פוליסת ביטוח המבנה הקיימת..

אז מה עושים?
מכיוון שבמקרים כאלו הפתרון לא יגיע מצידן של חברות הביטוח, יש לדאוג ולבחון אלטרנטיבות – והחדשות הטובות הן שיש אלטרנטיבות שכאלו.
בנוסף להיותה החברה הגדולה והמובילה לשימור ושיקום מבנים והסרת צווי מבנים מסוכנים. "החברה למבנים מסוכנים" היא גם החברה היחידה בישראל אשר מבטחת מבנים מסוכנים במהלך עבודות השיקום.
כך שלמעשה תוכלו "לתפוס 2 ציפורים במכה" – הראשונה, באה לידי ביטוי בתכנון וביצוע עבודות השיקום בפועל, ברמה המקצועית הגבוהה האפשרי. השנייה, היא בעובדה שאתם נהנים מביטוח לאורך כל הליך העבודה – כך שניתן להיות שקטים, שלא משנה מה יקרה, אתם תהיו מכוסים.
לפרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר כבר היום עם "החברה למבנים מסוכנים".

 

דילוג לתוכן